Linie technologiczne - OBR-ERG Sp. z o.o.

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Linie technologiczne

Oferta

OBR-Erg Sp. z o.o. specjalizuje się w projektowaniu i wykonywaniu linii wytłaczarskich. Cała linia technologiczna składa się z wielu elementów, współpracujących ze sobą w pełni zaumatyzowanym procesie wytłaczania. Począwszy od procesu plastyfikacji tworzywa aż do odkładania gotowych produktów do kartonów.

oooooooooooooooooooooo

Know how w pigułce:

Do  wytłaczarki doprowadzane jest tworzywo w postaci granulatu, proszku bądź przemiału (czasem istnieje konieczność stosowania
mieszalnika, gwarantujących przygotowanie odpowiedniej mieszaniny). Następnie poddawane jest ono uplastycznieniu w układzie ślimakowym wytłaczarki(*). Uplastycznione i sprężone tworzywo kierowane jest do głowicy wytłaczarskiej, która nadaje kształt wytłaczanego profilu. Po wypłynięciu z głowicy profil wprowadzany jest do układu kalibrująco-chłodzącego, którego zadaniem jest utrwalenie kształtu i wymiarów, oraz wystudzenie profilu. Wytłaczany profil przeciągany jest poprzez system kalibrująco-chłodzący za pomocą urządzenia zwanego odciągiem. Odciąg zapewnia równomierny przesuw profilu, z płynną regulacją prędkości oraz siły odciągania. Poprzez sterowanie prędkością odciągania można w pewnym zakresie wpływać na grubość ścianek profilu poprzez jego wyciąganie. Niektóre profile wymagają dodatkowych procesów, jak oklejanialub malowania(listwy przypodłogowe, parapety,..), nadruku informacyjnego z licznikiem metr (rury PVC, PE,..), kielichowania (rury kanalizacyjne,..) lub perforacji(listwy łazienkowe, narożniki budowlane,..). Kolejnym zintegrowanym elementem linii jest urządzenie tnące - piła oraz dodatkowe urządzenia jak rynna odkładcza lub nawijarka.

Większość urządzeń ma charakter uniwersalny, czyli pozwala na wytłaczanie profili w szerokiej gamie kształtów i wymiarów, czasem wymaga jedynie drobnych przeróbek, np. wymiany gumowych klepek w odciągu gąsienicowym.

 


(*) Ze względu na potrzebę dopracowania całej linii produkcyjnej do konkretnej wytłaczarki (rodzaj przyłącza, wydajność, wspólne sterowanie, ...) często klienci życzą sobie dostarczenie przez nas również wytłaczarek. Mając na uwadze nasze doświadczenie i niższe ceny związane z umowami handlowymi z czołowymi producentami, nasze rozwiązania stają się optymalnie dopracowane i ekonomicznie uzasadnione.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego